Jak anonimowo odebrać paczkę przez internet?

Komentarze · 420 Wyświetlenia

W tej krótkiej publikacji dowiesz się o sposobach na zamawianie i odbieranie paczek anonimowo z każdego sklepu w internecie.

Czy na pewno jesteś bezpieczny i anonimowy zamawiając przez internet?

Witaj drogi cannagramowiczu. Postanowiłem podzielić się z Tobą wiedzą z zakresu anonimowości w internecie. W tym krótkim artykule przedstawię Ci jak bezpiecznie zamówić dowolną paczkę przez internet zachowując przy tym wysoki poziom anonimowości.

Wiele osób zamawiając paczki na swój adres, podając swoje dane, email, a nawet numer telefonu popełnia ogromny błąd chcąc zachować anonimowość. W dzisiejszych czasach każda informacja na Twój temat może być dla kogoś wartościowa. Pokazują to dowody, które znajdują się na stronach innych sieci jak np. Deep Web, gdzie codziennie jest publikowana masa danych osobowych. Ciekawe, czy znajdują się tam również Twoje dane? Każdego dnia takie dane są publikowane właśnie w Dark Web, a często sprzedawane są nawet dowody osobiste wraz ze zdjęciem potwierdzającym dożsamość (tzw. selfie z dowodem potwierdzającym tożsamość). 

Kolejnym ważnym błędem o którym chciałbym wspomnieć, to przede wszystkim zapominanie o istniejących kamerach przy paczkomatach. Dosłownie każdy PaczkoPunkt lub Paczkomat InPost posiada pełne okamerowanie danego obiektu. Odbierając paczkę, którą być może zamówiłeś w przeszłości z pewnością zostałeś nagrany przez monitoring. Warto wiedzieć, iż takie nagrania zazwyczaj przechowywane są nie dłużej niż 30 dni. Jednakże nigdy nie będziemy tego pewni, dopóki tego nie zweryfikujemy. O więcej informacji należy zapytać osób, które pracują wewnętrz tej firmy i jak dokładnie przebiega proces monitoringu. Oczywiście jeżeli mamy kogoś znajomego, kto z nami takimi informacjami się mógłby ewentualnie podzielić. 

Ostatnimi czasy globaliści zafundowali nam tzw. pandemię. Faktem jest, to że wiele osób na tym ucierpiało, aczkolwiek nie oznacza to, że nie można tego wydarzenia dobrze wykorzystać. Maseczki? Rękawiczki? Nie pomagają? Nie zabezpieczają przed zarazą? Co z tego? Zabezpieczają przed takim monitoringiem na który niekoniecznie musimy się godzić, prawda? Chyba nikt nie lubi być nieświadomie nagrywany. Pomyśl tylko... zakładając maseczkę nie tylko stajemy się "po części" anonimowi, ale również nie wzbdudzamy podejrzeń, gdyż społeczeństwo odbiera to jako naturalne zjawisko. 

Jak odebrać paczkę anonimowo w paczkomacie InPost?

Pierwszą krokiem nawet przed dokonaniem zakupu produktu przez internet należy założyć konto osobiste w menadżeże paczek. Zanim wejdziesz na tę stronę dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z sieci VPN. W kolejnych publikacjach szerzej rozwinę ten temat. Jeśli jesteś jednak głodny wiedzy, to więcej profesjonalnych informacji z zakresu stosowania sieci VPN znajdziej tutaj. Na dzień dzisiejszy, kiedy publikuję ten artykuł mogę z czystym sumieniem polecić Ci Proton VPN, który jest prosty w obsłudze i darmowy (do takich działań wystarczający). 

Email

Podczas dokonywania rejestracji nie musimy podawać prawdziwych danych, ponieważ nie jest to naszym celem. Zwróć uwagę, że dodatkowo wymagany jest adres email oraz numer telefonu. Zastanawiasz sie skąd wziąć taki adres? Bezpieczny według użytkowników, szyfrowany i anonimowy adres email możesz uzyskać korzystając z usługi Protonmail. Podczas rejestracji zostaniesz poproszony o dodatkowy adres email, na który zostanie przysłana jednorazowa wiadomość z linkiem aktywacyjnym nowe konto w serwisie Proton. Musisz wiedzieć, że skrzynka pocztowa o którą proszą powinna znajdować się na jednym z popularnych serwisów takich jak gmail, yahoo itp. Taki zabieg wprowadzono dosyć niedawno w celu utrudnienia pełnej anonimowości przez osoby korzystające z tej skrzynki. To nie oznacza, że nie znaleziono rozwiązania problemu o którym podzielę się w przyszłych materiałach. 

Innym sposobem z jakiego morzesz skorzystać do wygenerowania jednorazowego adresu email jednym kliknieciem bez rejestracji to Quickeemail. Jeśli opuścisz tę stronę zmieniając adres IP, to adres email przepadnie i będziesz musiał skorzystać z nowego adresu. Dopóki nie zarejestrujesz konta osobistego w Inpost zalecam nie wyłączać strony Quickeemail. 

Numer telefonu

Ten etap wymaga podania numeru telefonu na który zostanie wysłana informacja z kodem. Tyczy się to zakładania maila jak i rejestracji w menagerze paczek. Zastanawiasz się zapewne jak zdobyć drugi numer anonimowo? Każdy z nas dobrze wie jak w większości krajów Europejskich działa rejestracja osobistego numeru telefonu. Oczywiście wymagane jest przedstawienie i okazanie swojej tożsamości dowodem osobistym tudzież innym dokumentem, który podtwierdzi naszą tożsamosć. Czy to jedyna droga? Odpowiedź brzmi: Nie!. 

Jednym z rozwiązań jest przede wszystkich korzystania z kart zagranicznych operatorów sieci z poza granicy np. Polski. Kartę sim wraz z rejestracją możemy nabyć nawet na alledrogo (Czeską)

Przykład: Czeskie karty Sim bez rejestracji

 

Łatwiejszym sposobem jest skorzystanie z aplikacji 2nr na telefony komórkowe. Zalecam przed skorzystaniem z aplikacji włącznie w telefonie sieci VPN i wdrożenie jej. Aplikacja bez pobierania od nas żadnych danych generuje losowo wybrany numer z którego możemy korzystać przez 7 dni. Jeżeli ten wirtualny numer będzie nieaktywny przez dłużej niż 7 dni, to zostanie dezaktywowany. Po tym czasie inna osoba będzie mogła z niego korzystać, co utrudnia wykrycie, że korzystaliśmy z tego numeru tylko My. Oczywiście aplikacja nie jest idealna i posiada masę błędów o czym powinineś wiedzieć. Znacznie utrudniona jest funkcjonalność apki. Potrafi się wyłączyć lub zawiesić. W internecie istenie mnóstwo innych alternatyw dla tego tyu aplikacji: 

Diabeł tkwi w szczegółach

Rozumiem, że już zarejestrowałeś swoje konto w menadżerze paczek? Jeśli tak, to oznacza, że możemy przejść do głównej i najistotniejszej części tego artykułu. Jeśli jesteś zalogowany do menagera, to w tym momencie należy przejść do MOJE PRZESYŁKI i zaznaczyć opcje "PRZYCHODZĄCE". 

Po najechaniu na żółty znaczek znajdujący się obok numeru przysyłki wyświetli się nam kod odbioru naszej paczki. Zapisujemy taki kod do odebrania na przykład na kartce i udajemy się do paczkomatu. Możemy odebrać taką paczkę sami lub jeśli chcemy zachować jeszcze większą anonimowość i bezpieczeństwo, to możemy wykorzystać do tego osoby trzecie. Czasy kowidowe sprawiły, że chętni znajdą się dosłownie wszędzie, lecz jest jeden minus na który nikt z nas nie ma wpływu. Mam na myśli edukacje w zakresie "technologii" odbierania paczek :) To tyle. Mam nadzieję, że moje wypociny komuś się przydadzą. Jeśli masz jakieś pytania, to warto je zadać poniżej pod tym artykułem.

P.S
Pamiętaj, że składając nowe zamówienie w Twoim ulubionym sklepie, warto założyć nowe konto z nowym numem i adresem email korzystając przy tym nieustannie z sieci VPN. 

Komentarze
Spovf 5 tydzień temu

Świetny poradnik, myślę że wielu osobom się przyda. Brakuje mi tu jedynie samego elementu zamawiania i ew. komunikacji ze sprzedawcą.

 
 
Greengo 5 tydzień temu

Ja korzystam z przeglądarki TOR, szyfrowanie cebulowe według źródeł lepsze do przeglądania stron, wyszukiwania i robienia zakupów.